نظرسنجی

خدمات ارائه شده در تارنمای اداره کل هواشناسی استان را چگونه ارزیابی می کنید؟

ترجمه سایت

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

ورود به سایت

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز320
mod_vvisit_counterدیروز753
mod_vvisit_counterاین هفته4589
mod_vvisit_counterهفته گذشته8023
mod_vvisit_counterاین ماه1073
mod_vvisit_counterماه گذشته25258
mod_vvisit_counterکل بازدیدها834339

در 20 دقیقه گذشته : 23
آی پی شما : 3.235.75.196
,
امروز : 02 آوریل 2020

راهکارهای اقتصاد مقاومتی

اوقات شرعی

ترجمه سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
 

راهبرد مشارکت الکترونیکی

راهبرد مشارکت الکترونیکی هواشناسی خراسان جنوبی

آب و هوا و اقلیم بر زندگی مان از راههای مختلف تاثیر می گذارند، بر ایمنی ما در هنگام سفر در خشکی هنگام فرود هواپیما و در هنگام دریانوردی در دریاها همچنین به دولت ها سازمانها و اشخاص برای برنامه ریزی اطلاعات مورد نیاز می دهد بعلاوه بر چیزی که می خریم یا انرژی که مصرف می کنیم یا لباسی که می پوشیم تاثیر می گذارد. هواشناسی همچنین با ارائه توصیه های زمان بندی شده

درباره شرایط آب و هوایی مختلف و هشدارهای جوی درباره سیل و مخاطرات جوی کمک می کند تا سازمانها و اشخاص برای کاهش آسیب ها و خطرات جانی و مالی اقدام بموقع بنمایند مثلا یک کشاورز بداند چه موقع سمپاشی انجام دهد یا یخبندان چه موقع هست یا برای حفاظت از سلامتی و حیات خود در شرایط سخت آب و هوایی در طوفان شدید یا سرما یا گرما یا گرد و خاک چه اقدامی انجام دهیم.

هدف ما کارکردن در خط مقدم علم هواشناسی و اقلیم است برای حفاظت و امنیت رفاه و سلامتی :

قادر شدن به محافظت از جانها زیرساخت ها و دنیای طبیعی

بهبود سلامتی در حال حاضر و در آینده

بهبود رفاه با توانمندشدن در رشد اقتصادی و رقابت در عرصه بین المللی 

تغییرات آب و هوایی مدام تغییرات و آستانه های شدیدتری پدید می آورند و نیاز به کار بیشتر ما و تحقیقات روز افزون هواشناسی دارد که نیازمند کاربرد تکنولوژی و تحقیقات و ابتکارات و نیز استفاده از نظر و مشارکت مستمر مردم دارد. بهبود مستمر در دقت پیش بینی ها و هشدارهای جوی نکته کلیدی در ارائه خدمات هواشناسی توسط این اداره می باشد. هر سازماني در راستاي تحقق اهداف، اجراي ماموريت ها و ارائه خدمت به مردم نيازمند توجه تام مخاطبان خود مي باشد. بديهي است بدون توجه مردم و بدون دريافت بازخورد هاي حاصل تعاملات دوسويه ، انتخاب راهبرد هاي ارائه خدمت، سخت و ناممکن مي گردد.

 

 در اين راستا و به منظور جلب مشارکت هاي مردمي مي توانيد از طريق منوي ارتباط با ما، ما را از نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود آگاه سازيد. مي توانيد ديدگاه خود را بر روي هر مطلبي بيان کنيد و از یکی از طرق ارائه شده در زیر یا از طریق ارسال ایمیل (صفحه تماس های سایت) و یا مکاتبه با اداره کل هواشناسی استان ما را از دیدگاه خود مطلع سازید.

همچنین در جهت خدمت رسانی بهتر و اطلاع از نظر کاربران در هر پیش بینی امکان نظر سنجی از کاربران وجود دارد که می توان بازخورد مناسب را دریافت نمود  و متناسب با آن تغییراتی در جهت بهینه شدن فرایند انجام داد .

سایر راههای مشارکت و ارتباط:

 1- با توجه به کشیک روزانه پیش بین های استان (از ساعت 7:30 تا ساعت 17) کاربران می توانند با شماره مستقیم پیش بنی 32400210-056 ارتباط برقرار نمایند

2- کاربران کشاورزی عضو سامانه تهک (توسعه هواشناسی کاربردی ) از تحلیل های جوی و توصیه های کشاورزی مطابق با هر پدیده جوی از طریق  پیامک مطلع خواهند شد .

4- مردم و کشاورزان و سایر صنوف هر منطقه با حضور در ایستگاههای هواشناسی منطقه خود یا تماس با ایستگاه هواشناسی مربوطه حداقل ماهی یکبار از وضعیت جوی و پیش بینی ها مطلع شده و اقدامات لازم را برای افزایش راندمان کار خود اعم از ساختمان، کشاورزی و دامپروری و ... به انجام رسانند .

5- جهت رفاه حال و حفظ ایمنی سلامتی و جان مسافرین جاده ها ایام مختلف سال جلساتی متعددی با ستاد حوادث و مدیریت بحران و راه و شهر سازی و پلیس راه برگزار می گردد که درآن با توجه به پدیده های پیش بینی شده تمهیدات لازم در خصوص رفاه حال مسافرین و حفاظت از جان و مال مردم انجام می شود.

 
 

آخرین بروز رسانی

تاریخ آخرین بروز رسانی : پنج شنبه 14 فروردين 1399 12:51:57 ب ظ .

خدمات هواشناسی

 

 

 

 

وضع هوای راه های کشور

پیوندهای برونی

 

 

شعار سال 1399 : جهش تولید 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت اداره کل هواشناسی استان خراسان جنوبی محفوظ میباشد-طراحی سایت و اجرا : ایراکد